Egyetemi Oktatás

Zenei Egyetemek

A zenei munkaképesség-gondozás felsőfokú oktatása 2000-ben kezdődött. Célja a zeneművész hallgatók felkészítése a zenei foglalkozás idegi-fizikai igénybevételére, valamint a foglalkozási ártalmak elleni védekezésre. A hallgatók megtanulhatják, hogyan enyhíthető a zenét elszürkítő elfáradás, hogyan lehet feloldani a vészes lámpalázat, mi a tennivaló kézmegerőltetés esetén, milyen legyen a modern zenész életforma, hogyan tudnak helytállni a stresszel teli mindennapokban, és legfőképpen hogyan lehetnek sikeres és boldog emberek.


A Liszt Ferenc Zenemuvészeti Egyetem hallgatói félévi beszámolójukat írják.

Jelenleg az ország öt zenei egyetemén folyik a Kovács-módszer oktatása.

  • Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetem, tanár: dr. Pásztor Zsuzsa
  • Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, tanár: Négyesi Anna
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, tanár: dr. Pásztor Zsuzsa
  • Győri Széchenyi István Egyetem, Varga Tibor Zeneművészeti Intézet, tanár: Erdélyi Judit
  • Miskolci Egyetem, Bartók Béla Zeneművészeti Intézet, tanár dr. Pásztor Zsuzsa és Négyesi Anna


A miskolci egyetemi hallgatók mozgásórája Négyesi Annával

Fejlesztő pedagógia

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara 2007-ben beiktatta a Kovács-módszert a fejlesztő pedagógusok szakirányú továbbképzésébe.


Fejleszto pedagógusok elméleti órája


Finommotorikát fejleszto mozgás, vezeti Négyesi Anna

Az eltelt évek alatt több száz tanár, tanító, óvodapedagógus ismerte meg és alkalmazta munkájában a Kovács-módszer pedagógiai eszközeit. A hallgatók beszámolói szerint a kurzuson elsajátított program nagymértékben segíti a fejlesztő munkát, növeli a motivációt és a figyelmet, javítja a finommotorikát és segíti a tanulást meghatározó részképességek fejlesztését. A beilleszkedési zavarokkal küzdő gyerekeknél a magatartás lényeges javulása mutatkozik a foglalkozások hatására.

A sikertörténetek ezreiből könyv is született. Az olvasó megismerheti az immár több mint tíz év óta folyó impozáns pedagógiai munka eredményeit. Megtudhatja, hogyan segít a Kovács-módszer a nehéz esetekben, a hátrányos helyzetű tanulók oktatásában, a nevelő intézetben, a büntetésvégrehajtási intézetben, a kórházban, az óvodában, a családban.

A Kovács-módszer gyakorlatában kibontakozó új pedagógiai szemléletről tanúskodnak a beszámolók címei: A mozgáspihenő nemcsak energetizál, de euforizál is! Pedig csak 5 perc, ez csodálatos! – Eltűnik a szorongás. – Mintha vérátömlesztést kaptak volna a gyerekek. – Elmaradt a nyafogás. – Sírás nélkül leckét írni.  – Sokkal többet mosolyogtak. – Elfeledkeznek arról, hogy megüssék a másikat. – Egészen megváltoztak a gyerekeim. – Nem csak a gyerekek változtak, hanem én is.


A fejleszto pedagógusok munkáiból készült tanulmánykötet borítója. Csillag Máté terve.